Amiért számít a testhelyzet: a helyes ülés fontossága Azt mondják, az ülés az új dohányzás.…
Derékfájás nőknél
A derékfájás nőket fokozottan érintő állapot, hisz a várandósság, a szülés, a gyermeknevelés során nagy terhelés, változás következik be a gerinc statikáján, dinamikáján. A háttérben ugyanakkor “nem csak” a gerinc okozhat a problémát.
Az ágyéki/lumbalis gerincszakasz, illetve a keresztcsont körüli régió fájdalmát a hétköznapi életben általában egységesen derékfájdalomnak nevezzük. Ennek oka leggyakrabban a gerinc fiziológiás görbületeinek megváltozása, az ülő életmód, melyet civilizációs ártalomnak is nevezhetnénk, valamint fizikai munka esetén a megerőltetés.
Ugyanakkor az ágyéki csigolyák és keresztcsigolyák környékén jelentkező fájdalom hátterében számos nőgyógyászati ok is állhat.
A derékfájás nőknél a következő nőgyógyászati okok miatt alakulhat:
1. méh helyzetének megváltozása
A súlyos méhsüllyedés a testtartásra és a járásra is kihat, a derékfájdalom többnyire erre a
következményre vezethető vissza.
2. nőgyógyászati tumor, mióma
A nők egy részénél a mióma derékfájással jár, és emellett számos egyéb tünetet is okozhat.
3. endometriózis
Az endometriózis okozta panaszok a levált nyálkahártya sejtek elhelyezkedésétől függően jelentkezhetnek a has, az alhas és a derék táján.
4. krónikus gyulladások
A derékfájdalom egyik lehetséges oka lehet a kismedencei szervek gyulladása is. Érintett lehet a petevezeték, a petefészek, a méhnyálkahártya, a méhnyak, illetve valamennyi felsorolt szerv együtt (kismedencei gyulladás). A gyulladást okozhatja egy ki nem kezelt felfázás, fertőzés is.
5. krónikus betegségek
A krónikus alhasi és derékfájdalom lehet a méhet és a többi belső nemi szervet tartó izmok és inak megrövidülésének vagy az ebben a régióban jelentkező vérellátási zavarnak a következménye.
5 javaslat női derékfájás esetén:
- Ha vizelettartási, kismedencei süllyedéses panaszai (is) vannak, vegye komolyan a tüneteket!
- Keressen fel erre nőgyógyászt, urológust és vizsgálatassa ki a problémát!
- Keressen fel gyógytornászt, aki, a gátizom és a gerinc problémáit is tudja kezelni!
- Amennyiben a klasszikus gyógytorna nem segít, vegyen részt szakterápiás kezelésen (pl. McKenzie terápia, Manuálterápia, Breuss masszázs)
- Minden betegség mögött lelki folyamatok állnak! Első körben ezt biztos nehéz elfogadni, de legalább gondolja végig, milyen élethelyzetben jelentkezett a betegsége. Az érzelmi blokkok oldása sokat segít a test gyógyulásában!
Derékfájása van? Jelentkezzen most mozgásszervi állapotfelmérésre, gyógytornára!
A bejegyzéshez 0 hozzászólás érkezett