A senior gerinctorna célja Az aktív életmód megőrzése érdekében 50 év felett is nagyon fontos…
Műtétek, sérülések utáni rehabilitációs gyógytorna
Tartalomjegyzék
Rehabilitációs gyógytorna
Műtéti kezelésre számos ok miatt sor kerülhet, pl. hirtelen bekövetkezett sérülés vagy baleset miatt. Ilyenkor a sérülést követően viszonylag gyorsan végrehajtják az operációt (pl. térd keresztszalag szakadása, illetve a csípőtáji törések). Ezután a rehabilitációt minél hamarabb szükséges elkezdeni. Cél a mozgás nélküli időszak minimalizálása, a beteg mielőbbi aktivizálása. Tervezett műtét esetén (pl. a csípőprotézis beültetés) lehetőség van a műtét előtt a szövetek felkészítésére a jobb eredmény elérése érdekében. Minden esetben a korai funkcionális kezelés megkezdése a cél, a szövetek ideális gyógyulási időtartamának figyelembevételével.
A sportrehabilitáció magában foglalja a sportolás közben hirtelen bekövetkező sérülések (pl. törés, rándulás, ficam) terápiáját, valamint a hosszú ideig, esetlegesen helytelenül végzett sportolás következményeinek (pl. ízületi kopások) gyógyítását is.
Milyen esetekben ajánljuk a gyógytornát?
- Műtétre történő felkészítés esetén
- Sportsérülések kezelésére
- Műtétek, balesetek után a gyorsabb regenerálódás érdekében (pl. csonttörés, ízületi és szalagszakadás, ízületi elváltozások, protézis műtétek, csípőprotézis műtét, térdprotézis műtét stb.). Cél a műtéten átesett beteg személyre szabott kezelése, melynek során visszaállítjuk a műtéttel érintett terület funkcióit.
- Kórházi rehabilitáció befejezését követően
- Neurológiai elváltozások esetén
Miért érdemes gyógytornász segítségét igénybe venni a gyógytornához?
- Mert a torna célja a gyógyítás és a gyógytornász az elváltozás, a betegség alapján állítja össze a személyre szabott programot, figyelembe véve a gyógyuláshoz szükséges elveket
- Mert a gyógytornász betegséghez és az Ön állapotához igazítja a gyakorlatokat
- Anatómiai ismeretekkel van felvértezve, ami segíti a megfelelő terápia kialakítását
- Mert segíti a gyakorlatok helyes betanulását és végrehajtását
- Motiválja a beteget
- Külső segítőként segíti a beteget a gyógyulásban, egyúttal házi gyógytorna esetén tehermentesíti a hozzátartozókat
- Házi gyógytorna ellátásban tevékenykedő gyógytornászaink jártasak a rehabilitációs gyógytornában, s igény esetén helyszín függvényében szakterápiás ellátást is tudunk vállalni (pl. McKenzie torna). Rendelőnken dolgozó gyógytornászaink szakterápiás végzettséggel is rendelkeznek (pl. Schroth, McKenzie stb.), így számos terápiás kezelésből választják ki a páciens számára legmegfelelőbbet.
Milyen jelentősége van a műtét utáni gyógytornának?
- vérkeringés javítása, normalizálása
- izmok fokozatos visszaerősítés
- mozgástartomány növelése
- fiziológiai mozgás visszaépítése
- szükség szerinti segédeszköz használat megtanítása
Fizikoterápiás kezeléseink
Lágylézer kezelés (Soft lézer)
Ultrahangterápia
Elektroterápia, TENS
Hogyan működik a rendelői gyógytorna és hol lehet igénybe venni?
Abban az esetben, ha a beteg járóképes, választhatja a rendelői gyógytornát.
Szaketerápiás és / vagy eszköz igény esetén (pl. Schroth, McKenzie, Dorn terápia stb.) szakemberek, eszközök rendelőnkben állnak rendelkezésre. Járóképes beteg esetén sport- és baleseti rehabilitációs gyógytorna rendelőnkben is előrhető, nem csak házi ellátásban. Rendelői gyógytorna esetén a kezelést mozgásszervi állapotfelmérés előzi meg, ami a gyógytornával együtt (is) megvalósítható.
Otthoni keretek között hatékony a műtét előtti, utáni és egyéb célú rehabilitációs, állapotfenntartó, erősítő, tartásjavító torna.
Helyszín: Arthuman Központ, 1122 Budapest, Alkotás út 15. és 1113 Budapest, Kökörcsin utca 19.
Időpont foglalás: https://arthuman.vibrohome.hu/
Tel: 06-30-190-7315
Árak és finanszírozás
SZÉP kártyával szabadidős keretösszegből fizethető a szolgáltatás, illetve önkéntes egészségpénztárnál is elszámolható szolgáltatásunk számlája.