Nagyon fontos megelőzési szempont, hogy védjük derekunkat! A derékfájás egyike azoknak a mozgásszervi megbetegedéseknek, amivel már szinte…

Milyen gyógynövények segítenek az influenza ellen?
Gyógynövény és influenza kapcsolatban állhatnak egymással! A gyógyszeripar az elmúlt évtizedekben óriási fejlődésen ment keresztül, hozzászoktunk ahhoz, hogy a gyógyszertárakban mindenre lehet gyorsan bekapható gyógyszert vásárolni. Ne feledkezzünk azonban el a gyógynövény – kúrákról!
Egyre többet hallunk azonban a lehetséges mellékhatásokról, továbbá mesterséges anyagok más úton is kerülnek be szervezetünkbe. Érdemes a gyógynövény – hatást megfontolni! Vannak olyan esetek, amikor mindenképp szükség van arra, hogy bevegyük a felírt gyógyszert. Kiegészítésként vagy enyhébb esetekben gondoljunk arra, nagymamáink milyen gyógyfüvet használtak megfázás esetén!
Nézzük, melyik az a néhány gyógynövény, ami erősíti az immunrendszert, és segít leküzdeni a betegséget a téli hónapokban. Tea, vagy táplálékkiegészítő formájában is kaphatók.
Echinacea (kasvirág)
Arra nem sok bizonyíték van, hogy az echinacea a már fennálló náthát gyógyítja, de talán csökkenti a betegség időtartamát, és a megelőzésben is lehet szerepe. Mivel a kereskedelmi forgalomban levő tea adagolása nem megbízható, inkább szedjük kiegészítő formájában. A csalán vagy pollen allergiásaknál kedvezőtlen reakciót válthat ki a kasvirág is. Gyógynövény boltokban alkoholos cseppek formájában is kapható kivonata.
Általánosan javasolt a következő esetekben:
-
náthával, influenzával szemben a szervezet erősítésére
-
fertőzések időtartamának és súlyosságának csökkentésére
-
szájpenész, légúti és húgyúti fertőzések, valamint középfülgyulladás ellen
-
bőrsérülések és -gyulladások gyógyítására
A kasvirág segíthet megelőzni a két leggyakoribb vírusos fertőzést: a náthát és az influenzát.
Fokhagyma
A fokhagyma kiváló immunerősítő, állatkísérletek szerint a rendszeres szedése ellenállóvá tesz az influenzával és a náthát okozó rhinovírussal szemben. A kellemetlen szájszagot elkerülhetjük, ha kapszulában szedjük a fokhagyma-kivonatot, vagy ha mézzel fogyasztjuk. A fokhagyma kiváló baktérium- és vírusölő növény. Egészségvédő tulajdonságát annak köszönheti, hogy a benne lévő allicin gátolja azokat az enzimeket, melyek segítségével a kórokozók megtámadják és károsítják a szöveteket.
Kakukkfű
Mindig legyen a háznál kakukkfűolaj vagy szárított kakukkfű, mely hatásos influenza és a nátha esetén is. A kakukkfű régóta ismert köptető. Két teáskanál friss kakukkfüvet forrázzunk le egy csésze vízzel, és hagyjuk ázni 10 percig. Inhaláláshoz használjuk olajat. A kakukkfű nagyon hatékony különböző baktériumok és vírusok ellen, segíti a nyák felszakítását, oldja a hörgők görcsét. A vad kakukkfű teáját elsősorban köhögés ellen használják, iható magában is, de sokkal hatásosabb útifűvel egy-egy arányban keverni. Napi egy-két csésze keveréket érdemes meginni. Ízesíteni akácmézzel lehet, sőt ajánlott is, hiszen ez is köhögéscsillapító hatású.
A bejegyzéshez 0 hozzászólás érkezett