A dietetikai tanácsadás során cél egy személyre szabott táplálkozási terv kialakítása, mely megfelel a páciens…

Miért az oregánó a természet antibiotikuma?
Az oregánó baktériumölő hatása a penicillinével vetekszik, ezért nevezik a természet antibiotikumának. Ha valakinek a házi patikájából eddig hiányzott az oregánó olaj, érdemes beszerezni.
Nézzük, milyen kedvező hatásai vannak az oregánónak! Enyhíti a megfázásos tüneteket, tisztítja a légutakat, és még a köhögést is csillapítja. De enyhíti az orrmelléküreg gyulladást és a tüdőgyulladást is, eltünteti a szemölcsöket valamint a fejbőrről a korpát, segít ízületi fájdalmak esetén, és még az idegeket is nyugtatja. A Science Daily online tudományos magazin híradása szerint az oregánó olaj már kis dózisban is hatékony a staphylococcus nemzetség baktériumai ellen is, hatásossága a penicillin baktériumölő képességeivel hasonlatos.
Az oregánót inkább fűszernövényként ismerjük
A szárított oregánó (ismertebb magyar nevén szurokfű, illetve vadmajoránna) leginkább az olasz konyha ételeinek fűszereként ismert Magyarországon. Az ételekben kifejtett hatásában leginkább majoránnára és a kakukkfűre hasonlít. A szurokfű a pizza nélkülözhetetlen fűszere,de kiválóan alkalmas tojásos, paradicsomos, sajtos ételekhez, sertés- és marhahúsokhoz, töltelékekhez és mediterrán salátákhoz. Teakánt elsősorban köhögéscsillapításra használják. A szurokfű a gyenge gyomrúak gyógynövénye, akiknek kevés a gyomorsavuk. Egyben fertőtleníti is az emésztőrendszert és normalizálja az emésztést. Oldja a bélgörcsöket és a menstruációs görcsöket is.
Ha tetszenek anyagaink, akkor ezek is édekelhetik:
Nekem sok a gyomorsavam,de ha az oregánó jó izületi fájdalomra,akkor most mi a megoldás? Csak tornát ne javasoljanak,mert az nem megy.köszönöm