Milyen esetekben hasznos a fizikoterápia? A fizikoterápia lényege, hogy természetes és mesterségesen előállított fizikai energiákat…

Manuálterápia (lágyrész mobilizáció)
A lágyrész mobilizáció vagy terápia (myofascialis release) a manuális terápiák közé tartozik.
A kezelés célja a fascia és az izom (myofascia) le- vagy összetapadásainak, zsugorodásának, esetleges megnyúlásának a helyreállítása.
A technika alkalmazása során nem egész testet kezeljük, hanem azt a területet, ahol az szükséges. Ez pedig lehet a fájdalmas testrész, de akár attól távolabb elhelyezkedő terület.
A fascia egy hálószerű kötőszövet, mely különböző testszöveteket, struktúrákat kapcsol össze a szervezetben, behálózva azt. Amikor a Trigger pont kialakul és aktivizálódik, elindít egy folyamatot a mozgatórendszerben. Ennek eredményeképpen megjelenik a mozgásszervi fájdalom. Sokféleképpen és sok helyen megjelenhet a panasz, ami akár a mozgásunkat korlátozhatja, azaz ízületi mozgáspálya beszűkülhet. A tünetek gyakran komolyabb betegségre, diszfunkciókra engednek következtetni.
A Trigger pontok kialakulásának lehetséges okai:
- túlerőltetés,
- ismétlődő terhelés, rossz mozdulat-szokások,
- túlnyújtás (reflexes védekező mechanizmust vált ki a szervezetben),
- hideghatás (légkondi, huzat),
- sérülés (baleset, törés, műtét),
- mozgáshiány,
- anyagcsere probléma,
- elégtelen táplálkozás,
- dehidratáció
Trigger pontok amellett, hogy helyi, vagy kisugárzó fájdalmakat okoznak, megnövelik az adott izom tónusát, feszesebbé válhatnak tőlük az izmok is. Ennek hatására további panaszok, tünetek alakulhatnak ki, például:
- az ín túlterhelése, ín területéről érkező fájdalom
- ízületi kopás, arthrosis
- ízületi porc- és meniscussérülés
- gerincpanaszok, porckorongbántalmak
- kisugárzó fájdalmak, kisugárzás utánzó, de nem a gerinc idegkilépési helyéről induló tünetek
- arc-, fog-, fejfájás
- egyéb mozgásszervi panaszok
Hogyan történik a lágyrész mobilizációs kezelés?
- Minden esetben az anamnézis felvétele az első lépés, aminek során a beteget részletesen kikérdezzük a tüneteiről.
- A következő lépés a fizikális vizsgálat (mozgások, izmok, ill. a fascia tesztelése, vizsgálata).
- A vizsgálati eredmények alapján kezdődik a manuálterápiás kezelés, amelyet a a probléma függvényében akár kombinálva végzünk. Például: manuálterápia, lágyrész mobilizáció, trigger pont terápia, helyreállító gyakorlatok stb. Egy Trigger Pont lazításának oldásának sikeressége függ attól, hogy milyen stádiumban van az adott csomó. A Trigger pont oldását, az izmok lazítását szakképzett terapeuta végzi az alapos vizsgálat után. A kezelés alkalmával a kötött, feszes izmok nyújtása, a gyenge, túlnyúlt izmok erősítése történik.
Vizsgálattal gyakorlati tanácsokkal együtt első alkalommal a kezelés időtartama 90 perc. A további kezelések 50 percet vesznek igénybe. Pácienstől függ, hány kezelésre van szükség. A manuálterápiás lágyrész kezelés után célszerű tartásjavító gyakorlatokat és egyéni gyógytorna gyakorlatokat tanulni annak érdekében, hogy a túlterheltség ne alakuljon ki ismét, a Trigger pontok pontok ne újúljanak ki.
Jelentkezzen hozzánk kezelésre most!
- Telefonon felhív minket a +36 30 190 7315-ös telefonszámon. Információt nyújtunk a kezelés menetéről, az 1. gyógytorna lehetséges időpontjáról.
- Emailt ír nekünk és mi visszahívjuk Önt, s válaszolunk minden felmerülő kérdésre. Email:arthuman@arthuman.hu
- Töltse ki a lenti űrlapot adataival. A megrendelés beérkezését követően kap egy automata visszaigazolás írásban, majd telefonon keressük Önt egyeztetés miatt.
A bejegyzéshez 0 hozzászólás érkezett