Tartalomjegyzék
Funkcionális gyógytorna milyen esetekben ajánlott?
- sportsérülések, balesetek után, egyéb sérüléseket követően
- műtétek megelőzéseként, illetve a műtéteket követő rehabilitáció részeként
- mozgásszegény, illetve ülő életmód esetén
- Visszatérő hátfájás, derékfájás, térdfájás, nyaki fájdalmak és egyéb mozgásszervi panaszok esetén
A fenti esetekben az emberi mozgásokra jellemző normál mozgásminták kórossá válnak, amelyek a gyógyulást követően maguktól nem rendeződnek vissza. A funkcionális tréning során az a célunk, hogy azokat a fő izomcsoportokat erősítsük meg, amelyeket ténylegesen a hétköznapi vagy sport tevékenységünk közben aktívan igénybe veszünk.
A funkcionális tréning keretein belül felmérhető az egyén kondícionális képessége, kiszűrhetők az esetleges izom diszbalanszok, illetve sérülést követően segítség lehet a sporthoz való visszatérésben. A tréning lényege, hogy minden foglalkozás személyre szabott, célspecifikus gyakorlatokkal és eszközökkel segíti az egyén fejlődését, javítja a koordinációs- és egyensúly készséget, valamint fokozza az állóképességet.
A funkcionális gyógytorna célja
- a természetes mozgásminták visszaállítása
- az izomcsoportok közötti egyensúly megteremtése
- a mozgásszervi fájdalom csökkentése
A funkcionális gyógytorna kezelések menete
A funkcionális gyógytorna megkezdése előtt a szakképzett gyógytornász állapotfelmérést végez. Felméri az általános egészségi, a mozgásszervi állapotot, edzettséget. Az állapotfelmérés célja, hogy a térd-, a csípő-, a gerincfájdalom, derékfájás, hátfájás, nyaki vagy egyéb mozgásszervi fájdalom megszüntetése érdekében össze tudja állítani a szükséges gyógytorna gyakorlatokat.
A funkcionális tréning egy olyan izomerősítésre használt edzésforma, mely a hétköznapi tevékenységek során végzett mozgásokra és mozdulatokra alapul. A funkcionális tréning minden korban végezhető, idős korban akár az esés megelőzésében is hatékony.
A gyakorlatok individuálisan kerülnek megválasztásra edzettségi állapottól, izomzat állóképességétől és egyén paraméterektől függően. Az edzés, gyakorlatok során a saját testsúlyunkat, mint ellenállást használjuk fel. A gyakorlatok könnyen megtanulhatóak és otthon is kényelmesen elvégezhetőek.
Szakember irányításával a gyakorlatok fokozatosan erősödnek, az állapotváltozás függvényében.
Hogyan működik a rendelői gyógytorna és hol lehet igénybe venni?
Abban az esetben, ha a beteg járóképes, választhatja a rendelői gyógytornát és a házi gyógytornát is.
Szaketerápiás és / vagy eszköz igény esetén (pl. Schroth, McKenzie, Dorn terápia stb.) szakemberek, eszközök rendelőnkben állnak rendelkezésre. Járóképes beteg esetén sport- és baleseti rehabilitációs gyógytorna rendelőnkben is előrhető, nem csak házi ellátásban. Rendelői gyógytorna esetén a kezelést mozgásszervi állapotfelmérés előzi meg, ami a gyógytornával együtt (is) megvalósítható.
Otthoni keretek között hatékony a műtét előtti, utáni és egyéb célú rehabilitációs, állapotfenntartó, erősítő, tartásjavító torna.
Helyszín: Arthuman Központ, 1122 Budapest, Alkotás út 15. és 1113 Budapest, Kökörcsin utca 19.
Időpont foglalás: https://arthuman.vibrohome.hu/
Tel: 06-30-190-7315
Árak és finanszírozás
Házi gyógytorna árakat erre a linkre kattintva tudja megtekinteni, a rendelői gyógytorna árakat pedig itt találja. SZÉP kártyával szabadidős keretösszegből fizethető a szolgáltatás, illetve önkéntes egészségpénztárnál is elszámolható szolgáltatásunk számlája.
Jelentkezés funkcionális gyógytornára
Tel: 06-30-190-7315
Email: arthuman@arthuman.hu
Időpont foglalás: https://arthuman.vibrohome.hu/
Otthoni megoldások – gerinctorna ajánló
Egyéni gyógytorna anélkül, hogy rendelőnkbe kellene jönnie: https://www.gerincgyogyitas.hu/online-gyogytorna-vizsgalat-kezeles/
Gerinctorna videók, DVD-k, gyakorlatok: https://onlinegyogytorna.com/termekkategoria/otthoni-gerinctorna/
Étrendkiegészítők: https://onlinegyogytorna.com/termekkategoria/etrendkiegeszito