Amiért számít a testhelyzet: a helyes ülés fontossága Azt mondják, az ülés az új dohányzás.…
Állkapocs ízületi (TMI) gyógytorna
Tartalomjegyzék
Állkapocs ízületi (TMI) gyógytorna – Temporomandibuláris Terápia (TMT)
Az állkapocs ízületi (TMI) megbetegedések tüneteinek enyhítésére, esetleges megszüntetésére, a tünetek megelőzésére alkalmazhatók gyógytorna módszerek. A TMI gyógytorna az orvosi diagnosztikát követően az elsők között számon tartott, beavatkozást nem igénylő technikák egyike.
A TMI gyógytorna
Az 1. alkalommal szükség van a páciens vizsgálatára, melynek során megállapítjuk, hogy az állakpocs ízületi elváltozásra jellemző panaszok, tünetek közül jelen van e valamelyik. A vizsgálat része a rágóízület, az állkapocs rendszer vizsgálata, melyet kezelés követ. A rágóízület vizsgálata során fontos az ok-okozati összefüggések felkutatása, ami hozzájárul a terápia sikeréhez.
Craniomandibuláris Diszfunkciók terápiája az ízületen belüli és ízület körüli eltérések hatékony megszüntetésére irányul. Nagy figyelmet fordít az ízületi eltérések korrigálása, kezelése mellett az egész test statikai eltéréseinek hatására bekövetkező lágyrészelváltozás megszüntetésére is a rágóízület, a környező testrészek, illetve az egész test esetében.
Vizsgálat menete
- Anamnézis felvétele, melynek része az esetleges orvosi diagnózis áttekintése
- Passzív és aktív vizsgálat
- Mechanikus mozgásvizsgálat
TMI gyógytorna menete
- A kezelés ülő vagy fekvő testhelyzetben történik
- Manuális kezelési mód, ami tapintással, gumikesztyűben történik
- 1. alkalom során vizsgálat és kezelés történik, melynek időtartama 50 perc
- Minden további TMI kezelés időtartama 30 perc
- Amennyiben az állkapocs ízületi problémához mozgásszervi elváltozás is kapcsolódik (pl. nyaki mozgásbeszűkülés, gerinc problémák stb.), javasolt a kombinált, 50 perces kezelés, aminek során TMI kezelés és egyéb gyógytorna kombinációjával zajlik a kezelés
Állkapocs ízületi tünetek, panaszok
Milyen panaszok utalhatnak a rágóízület (az állkapocs ízület) problémájára?
- Fejfájás
- Gyakori éjszakai fogcsikorgatás
- Fülzúgás (tinnitus),
- Gerinc görbületeinek változásai: fokozott lordosis, fokozott thoracalis kyphosis
- ízületi gyulladás (arthritis)
- Szájzár, Száj nyitási zavarok
- Látászavarok
- Nyelvési zavarok
- Arcfájdalmak
- Nem specifikus fogfájdalmak
- Hosszú ideig tartó fogászati, szájsebészeti beavatkozások
- Stressz
Az állkapocs ízületi (TMI) megbetegedések tüneteinek enyhítésére, esetleges megszüntetésére, a tünetek megelőzésére alkalmazhatók gyógytorna módszerek. A TMI gyógytorna az orvosi diagnosztikát követően az elsők között számon tartott, beavatkozást nem igénylő technikák egyike.
Hogyan működik a rendelői gyógytorna és hol lehet igénybe venni?
Abban az esetben, ha a beteg járóképes, választhatja a rendelői gyógytornát.
Szaketerápiás és / vagy eszköz igény esetén (pl. Schroth, McKenzie, Dorn terápia stb.) szakemberek, eszközök rendelőnkben állnak rendelkezésre. Járóképes beteg esetén sport- és baleseti rehabilitációs gyógytorna rendelőnkben is előrhető, nem csak házi ellátásban. Rendelői gyógytorna esetén a kezelést mozgásszervi állapotfelmérés előzi meg, ami a gyógytornával együtt (is) megvalósítható.
Otthoni keretek között hatékony a műtét előtti, utáni és egyéb célú rehabilitációs, állapotfenntartó, erősítő, tartásjavító torna.
Helyszín: Arthuman Központ, 1122 Budapest, Alkotás út 15. és 1113 Budapest, Kökörcsin utca 19.
Időpont foglalás: https://arthuman.vibrohome.hu/
Tel: 06-30-190-7315
Árak és finanszírozás
SZÉP kártyával szabadidős keretösszegből fizethető a szolgáltatás, illetve önkéntes egészségpénztárnál is elszámolható szolgáltatásunk számlája. Árakat ezen a linken tudja megtekinteni.